logo

Yeni açılan okullara başvurular alınacak

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 42. maddesi kapsamında yeni açılan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla uygulamada birliğin sağlanması için il millî eğitim müdürlükleri tarafından MEBBİS üzerinden başvuru açılması talep edilmiştir.

Bu talep doğrultusunda, hâlen Anadolu lisesi başvuruları devam ettiğinden kontenjanlarda karışıklığa yol açılacağı düşünülerek Sınıf Öğretmenliği alanında MEBBİS üzerinden aşağıdaki takvim çerçevesinde başvuru açılması uygun görülmüştür.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Yapılacak işlemler Tarih
Atama yapılacak eğitim kurumlarının belirlenmesi 21 – 22/11/2012
Başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 23-29/11/2012
Atamaların yapılması 30/11/2012

Etiketler: » » »
Share
6293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Yeni açılan okullara başvurular alınacak” için 2 Yorum

  1. hülya dal : diyor ki:

    ben haberi anlamadım …yeni atanacak öğretmenler için mi geçerli bende sınıf öğretmeniyim ama göreve başladım bizim için geçerli değil mi…

    • pekiyinet : diyor ki:

      Anladığımız kadarıyla bu şu:Örneğin A ilinde yeni bir okul açıldı.A il MEM’in bir duyuru ile ildeki öğretmenlerden bu okula başvuru alıyor.Puan sırasıan göre atama yapıyor.Şimdilik anladığımız bu.Siz İlinizde yeni okul açılıp açılmayacağınızı araştırıp konuyu ile MEM’e sorabilirsiniz.Daha net ve kesin cevap alırsınız.Yeni atanacaklar için değil bu haber.