logo

Memurlar.net Başbakan’ın 24 Kasım mesajını değerlendirdi

Memurlar.net Başbakan Erdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajını şu başlıkla değerlendirdi:”Öğretmenlerin kalpleri kırık”

“Başbakan Erdoğan, bu ülkede her iki kişiden birinin gönlünü fethetmesine rağmen, öğretmenlerin kalplerini kırmıştır. Şimdi tamir etmeye çalışmaktadır. Ama kimse 5 ay önce söylenen sözleri unutmamıştır.

Sayın Başbakan ne kadar güzel söz söylese de öğretmenlerin kalpleri kırık görünmektedir. Dün yayınlanan mesaja gelen yorumları incelediğimizde; kalpleri kırık öğretmenlerin taleplerini iki başlık altında toplayabiliriz.

1- Öğretmenleri haftada sadece 15 saat çalışan ve başka bir iş yapmayan kişiler olarak göstermeye son verilsin. Öğretmenlik mesleğine söylem düzeyinde de olsa değer verilsin. Toplumda öğretmenlik mesleği gözden düşürülmesin.

2- Öğretmenliğin kariyer meslek haline getirilmesi isteniyorsa, öğretmene verilen maaş en azından kariyer bir meslek memuruna verilen maaş düzeyine çıkarılsın.

Başbakan Erdoğan Mayıs ayında, “Öğretmen 15 saat çalışıyor, memur 40 saat… Bu haksızlık değil mi?” şeklinde konuşmuştu.

Yukarıdaki iki maddeyi, bu konuşmayı Başbakan’a telkin edenlerin dikkatine sunuyoruz.”

Değerlendirmelerin hepsine katılmamak mümkün değil,başbakan’ın o açıklaması ile toplum, öğretmenlerin sadece 15 saat çalışarak çok kazandıklarına inandıkları için öğretmenleri çalışmadan kazanan insanlar topluluğu olarak görmüşlerdir.Buna bağlı olarak öğretmenlere toplumun güveni azalmıştır.Toplumun güveni azalınca öğrencilerin öğretmenlere bakışı değişmiş,haliyle eğitim-öğretim ortamı sarsılmıştır.

Ayrıca diğer memurlarla öğretmenler karşılaştırılarak ciddi hata yapılmıştır…

Umarız en kısa süre bu eksiklik fark edilip telafi edilir.Yoksa Fatih Projesi ve 4+4+4 eğitim sistemi, öğretmenlerin morali olmadan,öğretmenlere olan güven oluşmadan başarıya ulaşması çok ama çok zor…

 

Etiketler: » » » »
Share
1527 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ