logo

Kimler kitap inceleme için başvuru yapabilir?

Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği 12 Eylül 2012 tarih ve 28409 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu yönetmeliğin 17’nci ve 18’inci maddeleri ders kitaplarının incelenmesi ile ilgili işlemlerin gerçekleştirilmesinde öğretmenler ve öğretim elemanlarının katılımı ile inceleme ve değerlendirme panelleri oluşturulmasını hükme bağlamıştır.

Buna göre;

TT-BS veri tabanına kayıt yaptıracak öğretmenlerden, doktora yapmış olanlar için en az beş yıl, doktora yapmamış olanlar için en az 10 yıl öğretmenlik yapmış olma şartı aranır. Bu şartları taşımayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

TT-BS veri tabanına kayıt yaptıracak öğretim elemanlarının ilgili alanda en az doktora düzeyinde akademik kariyer yapmış olma şartı aranır.

TT-BS veri tabanına kayıt işleminde hangi alanda ders kitabı ve eğitim aracı inceleneceğine ilişkin tercihte öğretmenler, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar ile Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Çizelgede yer alan “atamaya esas olan alanlar” la sınırlı olarak tercih yapacaklardır.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan tüm öğretmenleri ve öğretim elemanlarını öğrencilerimize daha kaliteli ders kitapları ve diğer eğitim araçları sunulmasına katkı sağlamak amacıyla TT-BS’ye kayıt yaptırabilirler.

e-mufredat.meb.gov.tr/

 

Etiketler: » »
Share
1848 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ