logo

08 Eylül 2014

İlk zilin çalmasıyla minikler sıraları doldurdu

 Bağcılar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Anafartalar İlkokulu’nda ortaklaşa düzenlediği “Okula İlk Adım Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. 

Anne ve babalarıyla birlikte okula ilk kez adım atan anaokulu ve ilkokula başlayan minikler büyük heyecan yaşarlarken, oyun gruplarında oynadılar palyaçolarla eğlendiler. İlk ders İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz’ın ziliyle başladı.

Bağcılar’da 2014-2015 eğitim-öğretim yılı Anafartalar İlkokulu’nda düzenlenen programla başladı.  Bağcılar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ve beş yıldır devam eden “Okula İlk Adım Şenliği” velilerle öğrencileri farklı bir etkinlikle karşıladı. 

Etkinlik kapsamında düzenlenen programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, anaokulu ve birinci sınıfa başlayan miniklerin heyecanlarını kendilerinin de yaşadıklarını belirtti. Çocukların farklı bir etkinlikle okula merhaba dediklerini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: 

“Yeri geldiğinde öğrencilerimizin annesi, babası, arkadaşı oluyoruz. Yavrularımızla yeni bir eğitim döneminde buluştuğumuz için çok mutluyuz. Onların mutluluğunu birlikte yaşamak bizi de mutlu ediyor. Bu etkinliklerin düzenlenmesine büyük emek veren Bağcılar Belediye Başkanımız Sayın Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyorum. Eğitim için büyük katkılarda bulunuyor.”

‘İSTANBUL’UN EN HAZIRLI İLÇELERİNDEN BİRİSİYİZ.”

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk de bu programla birlikte Bağcılar Belediyesi’nin 2014-2015 etkinliklerinin de startını verdiğini belirtti. Beş yıldır devam eden etkinliğin çocukların okul fobisini yenmesinde önemli rol oynadığını ifade eden Gültürk, “Çocuklarımız, ebeveynlerinden ilk defa ayrı kalacak. Biz Bağcılar Belediyesi olarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Aile Birliklerinin de katkısıyla bu çalışmaları yapıyoruz. Bu bir ekip çalışmasıdır. Programlara katkı sağlayan herkes zincirin bir halkasıdır.” diye konuştu.  Okulların temizliğinin Bağcılar Belediyesi tarafından yapıldığını da kaydeden Gültürk, “İstanbul’un eğitime en hazırlıklı ilçelerinden birisiyiz” dedi. 

GÖZYAŞI DÖKEN MİNİKLER DE VARDI 

Okulun bahçesine velileriyle gelen minikler buruk görünmelerine rağmen oyun grubuna alışınca eğlenmeye başladılar. Bolca zıplayan ve birbirleriyle şakalaşan öğrenciler palyaçolarla şakalaştılar. Elleri ve yüzleri palyaçolar tarafından boyanan minikler okulun ilk gün heyecanını eğlenerek yaşadılar. Bu sırada bazı minik öğrencilerin de anne ve babalarına sımsıkı sarıldıkları ve gözyaşı döktükleri görüldü. Ağlayan minikler ilk gün sıraları anne ve babalarıyla paylaştılar. 

İLK ZİLİ YILMAZ ÇALDI

Tören sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz’ın ilk zili çalmasıyla öğrenciler velilerinin eşliğinde sınıfları doldurdular. Yılmaz ve Gültürk sınıfta birlikte sıraları paylaştıkları minik öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttılar. Oyun gruplarında bolca eğlenen ve palyaço gösterileriyle neşelenen öğrenciler okuldaki ilk günlerine sevinçle başladılar. Etkinlikler ilçedeki 36 okulda altı gün devam edecek.

Törene İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, ilçe muhtarları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Kaynak: haber7.com
Share
593 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ