logo

18 Kasım 2012

ÇORUMLU MİNİK ÖĞRENCİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

MİNİK ÖĞRENCİDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Çorum’un Sungurlu ilçesi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinden Haydar Yiğit Tunçkılıç “Mavi Kapak Kampanyası” çerçevesinde yaz tatili boyunca topladığı bir koli kapağı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun Müdürü Sebahattin Koçak’a teslim ederek örnek bir davranış sergiledi.

Yaşıtları yaz tatilinde oyun oynarken Haydar Yiğit Tunçkılıç, yaz tatili boyunca engelli vatandaşlara destek olabilmek için oyun oynamak yerine mavi kapak topladı. “Yaz tatilinde engelli insanlar için kapak topladım. Onlara ancak bu şekilde yardım edebilirim. Bunun içinde toplayabildiğim kadar kapak topladım.” sözleriyle büyük bir sorumluluk örneği gösteren öğrenci hem yaşıtlarına hem de büyüklere çok büyük bir örnek oldu.

Kampanyaya destek vererek engellilerin engellerinden uzaklaşması için çaba sarf eden Tunçkılıç, her gün kapak toplayarak elinden gelen yardımı yapmak istediğini ve kimsenin kapaklarını atmaması gerektiğini vurguladı.

Tunçkılıç’ın babası Sıddık Tunçkılıç ise oğluyla gurur duyduğunu belirterek, “Haydar yaz tatilinde arkadaşlarıyla oynamak yerine kapak toplayarak engelli vatandaşlarımıza destek olmak istedi. Bunun için bizden izin istediğinde bizde seve seve kabul ettik. Çocuğumuzun sergilemiş olduğu davranış bizi fazlasıyla mutlu etti” dedi.

Kaynak:Corumhaber.net

Share
1134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ