logo

Şehit ateşi Çorum’a düştü

Mardin’in Yeşilli ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Gürsel Erdoğan’ın Çorum’un Alaca ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

Jandarma Komando Er Gürsel Erdoğan’ın şehit haberi sabah saatlerinde alaca ilçesinde yaşayan ailesine verildi. Oğullarının şehit haberini alan baba Yüksel Erdoğan ve anne Gülseren Erdoğan acı haberle yıkıldı. 3 kardeş olduğu öğrenilen şehit Erdoğan’ınİmam Hatip Lisesi’nden mezun olduğu askerden önce turistik bölgelerde garson olarak çalıştığı öğrenildi.

Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz ve Ak Parti Alaca İlçe Başkanı Ümit Tokgöz, şehit Erdoğan’ın Yıldızhan mahallesindeki baba evini ziyaret ederek baş sağlığı diledi. Oğlunun şehit haberi ile sürekli gözyaşı döken baba Yüksel Erdoğan’ı yakınları ve askeri personel güçlükle teselli etti.

 TAKDİR BELGESİ ALMIŞ

İzmir Yeni foça’da askerliğini yapan Gürsel Erdoğan’ın eğitim ve atış görevlerinde gösterdiği üstün başarı ve komutanları ile arkadaşları arasında herkesin sevgi ve saygısını kazandığı için takdir belgesi ile ödüllendirildiği öğrenildi. Şehit Jandarma Komando Er Gürsel Erdoğan’ın cenazesinin yarın Alaca’da düzenlenecek olan askeri törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Kaynak:Corumhakimiyet.net

Etiketler: » »
Share
1381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ