logo

Samsung Galaxy S6 kavisli ekranla gelecek

Samsung’un 2014 amiral gemisi Galaxy S5’in tanıtımı yapılamam henüz 7 ay oldu ve bir sonraki model Galaxy S6 konuşulmaya başlandı. Öyle ki bir çok kaynak tarafından Samsung’un üzerinde çalıştığı Galaxy S6 hakkında teknik özellik ve tasarım bilgileri paylaşılıyor. 

İlk söylentiler Samsung’un vatanından geldi. İddiaya göre Galaxy S6, Galaxy Note Edge’da olduğu gibi kavisli ekrana sahip olacak. Ancak, Galaxy Note Edge’ın tek kenarında olan kavis, Galaxy S6’nın çift kenarında da bulunacak.

IHS Ekran Analist Konferansı sırasında, Samsung’un kıdemli analisti Jerry Kang, Galaxy S6’nın hem sol hem de sağ tarafında bir çift kenar ekran olacağını söyledi. Jerry Kang, Samsung Galaxy Note Edge’ın aslında başlangıçta çift kenar ekran ile gelmesini planladıklarını ancak bilinmeyen nedenlerle, şirketin daha sonra vazgeçtiğini sözlerine ekledi.

Daha önce sızdırılan bilgilerde ise Samsung Galaxy S6’nın bir 1440 x 2560 çözünürlüğe sahip QHD ekran ile geleceği iddia edilmişti. Ayrıca Samsung Galaxy S6’yı “Project Zero” kod adı ile adlandırıyor ve buna neden olarak yepyeni bir Galaxy modelinin geleceği söyleniyor.

Kaynak: haber7.com
Share
1166 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ