logo

Muratlı İlçe Spor Güvenlik Kurulu Atatürk Stadyumu’na el attı

Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu başkanlığında toplanan kurul, Atatürk Stadyumu’nun eksiklerinin giderilmesi için bir komite kurdu. Muratlı Hizmet Gazetesi sahibi Kamil Baştuhan başkanlığında kurulan komitede, Muratlı Belediyespor 2. Başkanı İsa Kunt, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Gökhan Yıldızoğlu ve Antrenör Eyüp Özdemir yer aldı. Kurulan birim sahanın bugünkü durumunu dile getirerek eksiklerin ortaya dökeceği kaydedildi.

Taç çizgilerinin oyun alanını çevreleyen tellere yakın olmasının olası sakatlanmaları ve kazaları da beraberinde getireceğini dile getiren tecrübeli antrenör Eyüp Özdemir, yedek kulübeleri ve sağlık kabini ile taç çizgisinin arasının yaklaşık 80 santim olduğunu söyledi. Yan hakemin hareket alanının kısıtlı olduğunun altını çizen Antrenör Özdemir; ‘Yedek kulübesi önünde antrenör veya ısınan oyuncularla çarpışma ihtimalleri yüksektir. Sahanın bu haliyle maçların oynanması sıkıntıya neden olur’ diye konuştu.

Uzun yıllar sahada futbol oynayıp şimdi de antrenörlük yapan Özdemir, ‘Saha yapılırken bazı detaylar gözden kaçmış ya da iyi hesaplanmamış. Omuz omuza veya sert müdahalelerde futbolcular oyun dışına çıkabiliyor. Dengesiz bir şekilde oyun alanı dışına savrulan sporcuların tellere çarpması ve yaralanmaları muhtemeldir’ ifadelerini kullandı.

Sahanın 73,5 x 105 metre olduğundan saha çizgilerinin en az birer metre içeriye çekilebileceğini vurgulayan Özdemir, kenarlarda boş alan oluşturup, sporcuların yaralanma ihtimallerinin azaltılabileceğinden söz etti. Özdemir, ‘Uluslar arası maçların oynanabilmesi için standart ölçüler, kale çizgileri boydan boya en az 64, en fazla 75 metre arasıdır. Muratlı sahası ise 73,5 metredir. Standart taç çizgileri 100 – 110 metre iken, Muratlı sahasında 105 metredir. Buna göre çizgiler 1’er metre geri çekilse dahi standartlara uygunluk devam edecektir. Bence olması gereken ve en pratik çözüm yolu da budur’ dedi.

Işıkların yeniden gözden geçirilmesi ve gece antrenman ile maç oynanabilecek standartlara uygun hale getirilmesi gerektiğini söyleyen Özdemir, ilçedeki sporcuların çoğunun çalışan veya öğrenci olduğunu belirterek, ‘Gündüz antrenman yapma olasılığımız çok düşük. Maçlara daha iyi hazırlanabilmek için gece çalışma zorunluluğumuz var. Yürüyüş ve koşu pisti ise su tutmayacak şekilde yükseltilmelidir. Saha gece hizmete girdiğinden çalışan kesim de gece yürüyüşlerine çıkabilir’ şeklinde konuştu.

Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ve Hizmet Gazetesi sahibi Kamil Baştuhan’a duyarlılıkları için teşekkür eden tecrübeli Antrenör Eyüp Özdemir, İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun çalışmalarına yardımcı olacaklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » »
Share
966 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ