logo

Manuel terapi için Diyarbakır’a geldi

Hollanda’dan yaklaşık 3 hafta önce yola çıkan Jan Willem Slingenberg ile eşi Gudrun Reijnierse Türkiye’deki tarihi şehirleri bisikletle gezmeye karar verdi. İstanbul’da bel ağrısı tutan Slingenberg, doktora gitti. Doktorlar, yaptıkları muayenenin ardından Slingenberg’in ameliyat olması gerektiğini söyledi. Ameliyat olmak istemeyen Slingenberg, internette yaptığı araştırma sonucu manuel terapi yöntemi ile tedavi olmaya karar verdi. Türkiye’deki en iyi manuel terapisti araştıran Slingenberg, Bitlis Eren Üniversitesi öğretim görevlisi ve manuel terapist Muhsin Duran ile irtibata geçti. Bu kapsamda Diyarbakır’a gelen Slingenberg, iki seansın ardından bel ağrısından kurtuldu.

Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Bitlis Eren Üniversitesi öğretim görevlisi ve manuel terapist Muhsin duran, manuel terapinin el yordamıyla yapılan manevralar olduğunu söyledi. Duran, “Manuel terapinin yaklaşık 5 bin yıllık bir geçmişi vardır. Yurt dışında çokça kullanılan bir yöntemdir ve okulları bulunmaktadır. Bunu Türkiye’de yaygınlaştırılması isteğindeyiz. Gerek yurt dışından gerek yurt içinden bürokrat veya ünlüler bizlere başvuruyor. Bugün yine Hollanda’dan gelen bir çift manuel terapi yöntemi ile tedavi olmak için bize başvurdu. Misafirlerimiz manuel terapiden memnun kaldı” dedi.

‘BUGÜNKÜ TERAPİDEN SONRA KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM’

Manuel terapi için Diyarbakır’a gelen Jan Willem Slingenberg adlı Hollandalı turist, Hollanda’dan bisiklet turuyla Türkiye’yi gezmek istediklerini söyledi. Slingenberg, “2-3 hafta önce Türkiye’deyken bel ağrısı şikayetlerim başladı. Koksiks kemiğimde bir eğilme oldu. Önce bir doktora gittik ve tedavinin ardından ameliyat olmam gerektiğini bize bildirdi. Ben Hollanda’da manuel terapiyi takip ediyordum. İnternetten araştırma yaptım ve Diyarbakır’da bu işle uğraşan birinin olduğunu görerek iletişime geçtik. Bunun için Muhsin Duran’la konuştuk ve Diyarbakır’a geldik. İlk terapimi dün gördüm. Dünden bugüne kendimi çok iyi hissediyordum. Bugünkü terapiden sonra kendimi çok daha iyi hissediyorum” diye konuştu.

Manuel terapi yöntemi ile tedavi olan turist, Batman ve Mardin’deki tarihi yerleri dolaştıktan sonra ülkesine dönecek.

Etiketler: » » »
Share
1022 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ