logo

02 Haziran 2014

Liseli öğrenciler Osmanlı torunuyla buluştu

İstanbul’un Fethi’nin 561.yılı etkinlikleri kapsamında Bağcılar Anadolu Lisesi’ne konuşmacı olarak konuk olan 2. Abdulhamid’in torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu liseli öğrencilerin sorularını cevaplayarak özel bir anlatım yaptı.

Öz vatanlarından sürgün edilip, vatansız kalmış ve her türlü eziyetler çekmiş, 1970’li yıllarda Şam’dan hanedan üyelerini, 2. Abdulhamid’in torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu ve eşi sultan Nilhan Osmanoğlu, vatansever liseli öğrencilerle bir araya gelerek anlamlı bir etkinliğe imza attı. 

Program sonunda şehzade Orhan Osmanoğlu,Sultan Nilhan Osmanoğlu, Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, İstanbul Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz ve Marmara üniversitesi İşletme Fakültesi Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu Şişman’a teşekkür plaketi verildi. Katılımcılar günün yorgunluğunu  Osmanlı KonağıInda onurlarına verilen yemekle ve çay sohbetiyle attı.

Bağcılar Anadolu Lisesi şimdiye kadar hep belediyelerin yaptığı fetih kutlamalarını okullara taşıyarak kısıtlı imkanlarıyla bir ilki gerçekleştirdi.

Okul Müdürü Ramazan Özel, “Öğrencilerimize hayatı, dersleri ve öğrenmeyi teoriden pratiğe taşıyacak yolda topluma mal olmuş önder kişileri genç dimağlarla buluşturma misyonumuz devam edecektir” dedi. 

 

Kaynak: haber7.com
Share
927 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ