logo

Karadeniz Usulü Tepki…

Karadeniz’e has bir tepki Rize’den geldi. Pazarda açılan kermese kızan işyeri sahibi dükkanı , kapattı. İşyeri kapısına da ,‘Pazarda açılan kermes nedeniyle kapalıyız’ afişi astı.Adem Keskin Pazar ilçesinde lokanta işletiyor.Keskin , bazı dernek ve kuruluşların boş dükkanlarda yemek dağıtmasına tepki gösterdi. Bu faaliyetlerin kendilerini iflasa sürüklediğini söyleyen Keskin, “Kira ve vergi vermiyor, eti hayrına alıyorlar. Hiçbir masrafları yok. 1-2 günlüğüne diye açıyor haftalarca döner kesiyor, bağış adı altında para alarak yemek dağıtıyorlar.

20 metre yan tarafımızda kermes adı altında vergi vermeden, kira ödemeden açılan kermes yüzünden 1 tepsi baklavayı 1 haftadır bitiremedim. Bu 1 değil 2 değil. Biri kapatıyor öbürü açıyor. Lokantacılar olarak şikayet dilekçeleri topladık belediye başkanına çıktım, bana kaymakama git dedi. Kaymakam yüz yüze görüşme talebimizi kabul etmedi, dilekçeyi bıraksın dedi. Ben elemanıma maaşını veremedim. Bu nasıl bir sorumsuzluk örneğidir. Resmen kermesçilerle karşı karşıya geldik. Olay çıkmaması için sabrediyoruz. Bu kadar tutarsızlık ve denetimsizlik olabilir mi?” diye tepki gösterdi.

Keskin, topladıkları dilekçeleri kaymakamlık ve belediyeye verdiklerini, savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ederek, “Yakında yeni kermesler açılacağı yönünde duyumlar aldık. Büyük kazanlarla hazırlıklar yapılıyormuş. Bu işi yasalar çerçevesinde, esnafın uzağında yapacaklarsa yapsınlar. Yoksa bizi karşı karşıya getirmesinler. Tedbir almaları için ilgilileri görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Ben bugün dükkanımı kapattım. Demokratik olarak tepkimi ortaya koyuyorum. Ancak sorumluluk taşıyan idarecilerin de görevlerini yapmalarını bekliyoruz.” dedi.

Keskin , işyerinin kapısına , “Pazarda açılan kermesten dolayı kapalıyız” yazısı astı.

n n n n n

Tarayıcınız http://video.iha.com.tr/Contents/video-%7BDB0720AE-0970-4AAD-BC20-3BFB34F611A0%7D/2014/04/17/32803.mp4 videosunu gösteremiyor…

n

Etiketler: » »
Share
805 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ