logo

Kapıkule Sınır Kapısı kapandı

Edirne Kapıkule Sınır Kapısı, bilgisayar sistemindeki yenileme çalışması sebebiyle 12 saat süreyle giriş çıkışlara kapandı.

Yetkililerin günler öncesinde yaptığı duyurusu sonrasında gümrük kapısı saat 21.00 itibariyle kapılarını kapattı. Bilgisayar sistemindeki yenileme çalışmaları 12 saat sürecek. Sabah 09.00 da ise Kapıkule kapılarını giriş ve çıkışlara yeniden açılacak.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden günler öncesinden duyuru yapılmasına rağmen çok sayıda sürücü yine bu sınır kapısını kullanmaya tercih etti. Saat 21.00’den önce giriş-çıkış işlemlerini tamamlayan sürücüler yollarına devam ederken süreyi kıl payı kaçıranlar ise 12 saat beklemek zorunda kalacak.

Son dakikada sınır kapısının önüne ulaşarak saati kaçıranlar büyük üzüntü yaşadı. Kapıları kapatılmış sınır kapısından dönen sürücüler geldikleri istikamette geri döndü. Trafik ekipleri ise sürücülerin mağduriyet yaşamaları için megafondan anons yaparak Hamzabeyli Sınır Kapısı’na yönlendirdi.

Rusya’nın Başkenti Moskova’ya sebze taşıyan Ahmet Yılmaz, kendisi için bir saatin bile çok önemli olduğunu belirterek bir an önce çıkış yapması gerektiğini belirtti.

Aracında 22 ton sebzenin bulunduğunu ifade eden Yılmaz, önünde gidilmesi gereken çok uzun yolun olduğunu ve bu nedenle zamanla yarıştığını kaydetti.
Almanya’ya giden sürücülerden Vedat Tuncay ise sistem yenileme çalışmalarından geç haberlerinin olduğunu ve şu anda ne kadar süre bekleyeceklerini bilmediklerini ifade etti. Gümrük kapıların çektikleri çilenin bitmediğini açıklayan Murat Ateşli de alıştıkları bu durumun kendilerinin yaşam tarzı haline geldiğini vurguladı.

Etiketler: » » » »
Share
1262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ