logo

22 Nisan 2014

İyilik yapmak istedi, canından oldu

Olay Hal Mahallesi 141 Cadde üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, 18 yaşındaki Sevcan Gümüş ile arkadaşı 21 yaşındaki Firdevs A. bindikleri minibüste bilinmeyen bir nedenle kavga edince şoför tarafından yolda indirildi. Kadınlar yolda tartışırken onları takip ettikleri sanılan motosikletli 2 kişi geldi. Kimlikleri henüz belirlenemeyen bu kişiler, kadınlardan Sevcan Gümüş’e bıçakla saldırdı.

Sevcan Gümüş’ün çığlık atarken, sesleri duyan lokantacı Uğur Oruç Körkün, işyerinden çıkarak kadınları kurtarmak için saldırganlara müdahale etti. Saldırganlar, bu kez Uğur Orçun Körkün’e saldırdı. Evli ve 2 çocuk babası Körkün, kalbine isabet eden bıçakla kanlar içinde kalırken saldırganlar kadınlardan Finrevs A.’yı da yanlarına alarak kaçtı. Lokantada çalışanlar tarafından ağır yaralı Toros Devlet Hastanesi’ne götürülen Körkün, doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi.

Saldırıda hafif yaralanan Sevcan Gümüş ise Mersin Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavinin ardında ifadesinin alınması için Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Polis, lokantacıyı öldüren saldırganlar ile yanlarında götürdükleri Firdevs A.’yı yakalamak için çalışma başlattı.

Etiketler: » » »
Share
871 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ