logo

İstanbul’da 7 Ocak Çarşamba Okullar Tatil Olacak Mı?

İstanbul’da eğitime verilen ara 1 gün daha uzadı. Okullar yarın da (8 Ocak Çarşamba) tatil edildi.

İstanbul’da kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokullar ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime bugün bir gün süreyle ara verilmişti.

Kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı tatil bir gün daha uzatıldı. Okullar yarın da tatil edildi.


 

İstanbul’da öğrenciler,öğretmenler,veliler bu soruyu soruyor.google ye ..biz de yardımcı olalım istedik:)..Konuyla ilgili basına yansıyan haberi paylaşalım bari…

İstanbul Valisi’nden ‘tatil’ açıklaması… İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’daki kar yağışı, okulların tatil edilip edilmeyeceği ve vatandaşların neler yapması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

Şahin, “Dün özellikle ulaşım güzergahlarında bütün önlemler alındı. Yollarda yeterince araç ve gereç var. Şuanda ulaşımla ilgili bir sıkıntı yok. Tabi bizim asıl beklentimiz öğleden sonrası ve akşama doğru ile ilgiliydi. Okul tatilindeki bizim hedefimizde zaten öğleden sonra oluşabilecek bir takım mağduriyetlerin önlenmesi noktasındaydı. Biliyorsunuz meteorolojimiz ülke genelinde yaptığı tahminlerde yüzde 90 isabet başarısına sahip. Buna güvenerek biz, dün akşam bu verilere dayanarak okulları bugün tatil ettik . Zannederim tatil kararı isabetli oldu . Çünkü gittikçe şartlar ağırlaşmaya başladı. Çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın ve hamilelerimizin, kamu personelinden bunların yaşayabilecekleri mağduriyetlerin ve olumsuzlukların önüne geçmeye çalıştık.” diye konuştu. ‘
Yarın okullar tatil olacak mı?’ sorusuna Vali Şahin, “Yarın ile ilgili akşama doğru bir değerlendirme yapacağız. Elimize geçen meteorolojik verileri tekrar değerlendirip ilgili arkadaşlarla birlikte istişare edip, yarın ile ilgili kararı kamuoyuna duyuracağız. Yani gelecek olan meteorolojik verilere bağlı olarak o zaman değerlendireceğiz. Şimdi bir şey söylemem mümkün değil. Bir haftalık hava tahmin raporlarında yarın ile ilgili olarak bugünden daha iyi olmayacağına dair bir takım veriler var. Onu akşam tekrar değerlendirip kararımız vereceğiz.” şeklinde cevap verdi.

mebpersonel

Etiketler: »
Share
1170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ