logo

Fatih’te renkli çocuk şenliği

Fatih Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 6’ıncısı düzenlenen “Bilgievleri Çocuk Şenliği” yüzlerce çocuğu buluşturdu. 24 bin metrekarelik alana sahip olan Fındıkzade Çukurbostan Parkı’nda düzenlenen şenlikte çocuklar kendileri için kurulan renkli oyun alanlarında gönüllerince eğlendi. Aileriyle birlikte şenliğe katılan çocuklar, düzenlenen yarışmalarda bir yandan ter döktü, diğer yandan da çocukluklarının tadını çıkardı.Çocukların coşkusuna ortak olan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Çocukların sergilediği yöresel oyunları da büyük bir beğeni ile izleyen Başkan Demir, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

“ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, şenliğin bu yıl 6’ıncısını düzenlediklerini belirterek, “Fatih Belediyesi’nin 6 tane bilgi evi var. Bu bilgievlerinde yaklaşık 8 bin 500 öğrencimiz var. Hem ders alıyorlar, hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar. Bu, bizim 6’ıncısını düzenlediğimiz şenliğimiz. Bin 500 yıllık Çukurbostan’da gerçekleştiriyoruz. Bizim için son derece anlamlı. Geleceğimizin teminatı olan, hayatımızın merkezi olan çocuklarımıza aileleriyle birlikte unutulmaz bir gün yaşatmak istiyoruz” diye konuştu.

Oğlunu şenliğe getiren anne Songül Çevik, “Eğlenmeye geldik. Çok güzel her taraf cıvıl cıvıl. Çocuklar için de eğlenceli bir yer. Onlar için buradayız” derken bir başka kişi ise, “İlk defa geliyorum. Mustafa Demir’e çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Gün boyu birbirinden güzel oyunlarla eğlenen çocuklar, “Arkadaşlarla güzel vakit geçiriyoruz. Mutluyuz, bu da bizim bayramımız. Eğlenceli bir yer, her sene buradayız” dedi.Etkinlik, gün boyu düzenlenen renkli oyunlar ve yarışmalarla devam etti.

HATİCE ÇEKER
İSTANBUL

Etiketler: » »
Share
953 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ