logo

E-Okul boş kontenjan sorgulama, TEOG lise nakil

TEOG tercih ve nakil işlemlerinin sona ermesinin ardından boş kontenjanlar belli oldu. MEB tarafından yapılan açıklamada hangi ilde liselerde boş kontenjan olduğunun belirlendiği belirtilirken, öğrencilerin ve velilerin tercih yapmak için E-Okul tercih sayfasından giriş yapıp istedikleri okul için sorgulama yapmaları gerekiyor.

E-Okul üzerinden yapılabilecek lise boş kontenjan sorgulamaları sonrası öğrenciler TEOG sonuçlarını da kullanarak nakil işlemleri için başvurularını yapabilecekler.

TEOG sınavı sonrası nakil işlemlerinde bir çok sıkıntı yaşanmasına rağmen lise boş kontenjanlarına bağlı olarak nakil işlemlerinin E-Okul üzerinden devam ediyor oluşu öğrencilerin istedikleri okula yerleşmek için şanslarının devam ettiğini gösteriyor.

TEOG nakil başvuruları ve lise boş kontenjan öğrenme için tıklayın.

MEB tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Ortaöğretim kurumlarında bu hafta oluşan boş kontenjan sayısı belli oldu. Türkiye genelinde boşalan kontenjan sayısı 13.398 olarak netleşti.

4569 İstanbul´da, 1440 Ankara´da, 1008 İzmir´de olmak üzere toplamda 13.398 kontenjan boşaldı.

Yeni kontenjanlar için nakil başvuruları önümüzdeki hafta Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri e-okul üzerinden yapılabilecek.

Bakan Avcı şu açıklamayı yaptı;

“Bu haftadan itibaren özel okullara geçişler başladığı için devlet okullarımızda yeni kontenjanlar oluştu. Son aldığım bilgiye göre bu kontenjan 15 bine yaklaştı. Bu kontenjanlar önümüzdeki haftalarda artarak devam edecek. Velilerimiz telaş etmesinler. Nakil talepleri pazartesi gününden itibaren yapılabilecek.”

Smg Turkey sitesinin haberine göre googleve diğer arama motorlarındaki en çok aranan kelimeler listesinin sürekli güncellenen sonuçları arasında yeni arama keywordsleri bulunuyor.

EN ÇOK ARANAN KELİME FACEBOOK OLDU

Listede zirvede yer alan arama sonucu facebook olurken, Miss Turkey 2012 2.sıradaki aranan kelime oldu. Öğrencilerin takdir ve teşekkür hesaplamak için kullandıkları cetvellere yönelten takdir teşekkür hesaplama kelimeleri ve e-okul da listede yer aldı.

E-OKUL DA ÇOK ARANANLARDA

Okulların son haftasına girdiğimiz şu günlerde öğrencilerin en çok uğradıkları adres e-okul sistemi. Türk internet kullanıcısının genel internet alışkanlığına bağlı olarak google tabanlı bir net kullanma refleksinden dolayı google ve diğer arama motorlarında en çok aranan kelimelerden birisi e okul oldu.

Kaynak: haber7.com
Share
2676 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ