logo

AYDIN’DA YETİŞTİRME KURSLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

13/05/2015 tarihinde Çarşamba günü saat 09:00’da Aydın Efeler Sosyal Bilimler Lisesinde “Yetiştirme Kursları Çalıştayı yapıldı.

Türkiye genelindeki dershanelerin 2015-2016 eğitim öğretim yılında özel okula dönüştürülmesi çalışmalarıyla Aydın genelindeki resmi, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin mağdur olmamaları amacıyla desteklenmesi ve başarılarının artırılmasına yönelik” Destekleme ve Yetiştirme Kursları” Çalıştayı gerçekleştirildi.

13/05/2015 tarihinde Efeler Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen çalıştaya, Aydın İl Milli Eğitim Müdür V. Sayın Yücel MAVİ, Müdür Yardımcısı Sayın Vahit ÇOPUR, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa ÖZMEN, şube ve okul müdürleri, öğretmenler, okul aile birliği başkanları ve öğrenciler katıldı.

İlimiz Efeler Sosyal Bilimler Lisesinde 13/05/2015 tarihinde Çarşamba günü saat 09:00’da yapılan “Yetiştirme Kursları Çalıştayı’nda Prgram detaylarıyla ilgili sunum yapan Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Vahit ÇOPUR; şube müdürleri, öğretmen, öğrenci, okul aile birliği başkanlarından oluşan 4 ana grubun çalışma yürütüldüğünü ifade ederek şöyle konuştu:

“İnsan kaynakları grubu, öğrenci işleri grubu, materyal ve ölçme değerlendirme grubu ve öğrenci ve veli işbirliği konularının görüleceği grup olmak üzere 4 koldan çalışmamızı sağlıklı bir biçimde yürüteceğiz. Aydın’da inanırsak dershanelerden çok daha güzel bir hizmet sunarız. Verimli olmayacağını düşündüğümüz hiçbir kursun ileriye dönük devamlılığı ve başarısı olmayacaktır. İnanmalı ve öğrencilerimizin ücretsiz şekilde yararlanacağı kurslar sayesinde başarımızı daha da arttırmalıyız. YGS/LGS’de Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Bu başarıda, sınıf başına düşen öğrenci sayımızın az olması, ailelerin yüzde 85’inin ortaokul mezunu olması da bulunuyor. YGS’de ilk bine giren öğrenci sayımızı gelecek yıl 17’den 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Yetiştirme kursları sayesinde başarımızı daha da yükseltmenin gururunu hep birlikte yaşayacağız.”

Yetiştirme kurslarından 1 dersten dönemlik açılan kurs süresi 36, yıllık açılan kursun süresi de 72 ders saatinden az olmayacağını bildiren Sayın Vahit ÇOPUR, kurlarla ilgili detayları paylaştı. Sayın Vahit Çopur, sözlerine şöyle devam etti:

“Örgün eğitim kurumlarında açılan kurslar, çalışma günlerinde ders saatleri dışında saat 22.00’ye kadar yapılabilecek. İhtiyaç duyulması halinde cumartesi, pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde de açılabilecek. Bir kurs saatinin süresi 40 dakika olarak belirlenmiştir. Kurs dönemlerine göre programlanan kurs saatleri, kurs merkezinin imkanları ölçüsünde her bir kurs günü 2 saatten az, 8 saatten çok olmamak üzere haftanın değişik günlerine dağıtılabilecek. Ancak, bir güne aynı dersten 2 saatten fazla ders konulamayacak. Kurslara katılan öğrencilerin kazandıkları bilgi ve becerileri ölçmek amacıyla kurs merkezinde kurs saatleri içinde her ay değerlendirme yapılacak. Değerlendirme sonuçları analiz edilerek, eksikliği görülen konular tamamlanacak.

Gruplara ayrılarak çalışan uzmanlar tarafından çalıştay sonunda hazırlanan raporlar ışığında yol haritasının belirleneceğini ifade eden Sayın Vahit ÇOPUR, katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi.

Etiketler: » » » »
Share
1573 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ