logo

Apple’ın saati ekim ayında gelebilir

Apple’ın ilk giyilebilir cihazı olacak iWatch hakkında her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Akıllı saat hakkında en son çıkan haber, iWatch’un 2 Haziran’da düzenlenecek WWDC 21014’te tanıtılmayacağına işaret ediyordu ki böyle de oldu. Apple, etkinlikte akıllı saati yerine iOS 8 ve OS X Yosemite adlı yeni işletim sistemlerini görücüye çıkardı. Nikkei’ye göre ise iWatch, ekim ayında piyasaya sürülecek.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Apple, iWatch üzerindeki çalışmalarında hız kesmeden devam ediyor. Nikkei’nin paylaştığı bilgiler arasında akıllı saatin oval OLED bir dokunmatik ekrana sahip olacağı, akıllı telefonlardan gelen mesajları okuyabileceği, kullanıcıların yaktığı kaloriyi, uyku düzenini, kan şekeri ve kandaki oksijen seviyesi gibi sağlık verilerini toplayabileceği ifade ediliyor.

Parça üreticiler ile sıkı bir işbirliği içinde olan Apple, Nikke’nin dediğine göre aylık 3 ile 5 milyon arasında iWatch üretecek. Piyasa süreceği ürünün sağlık sektöründe nasıl kullanılabileceği konusunda da kafa yoran firma, birçok sağlık kuruluşu ile görüşmelerini sürdürüyor.

Kaynak: haber7.com
Share
754 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ