logo

Abdülhamid Han Fen Lisesi Açıldı

Anadolu Öğretmen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi olarak açıldı

İlimiz Merkezinde 16 dersliği, 160 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve kapalı spor salonuyla yüzlerce gencimizin eğitim öğretim gördüğü Anadolu Öğretmen Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul dönüşümleri kapsamında kapatılarak Abdülhamid Han Fen Lisesine dönüştürülmüştür.

Okul dönüşümleri kapsamında Anadolu Lisesine çevrilen Anadolu Öğretmen Lisesi; Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, İlimize ikinci bir fen lisesinin açılmasının uygun olacağı şeklinde hazırladığı rapor doğrultusunda ve Milli Eğitim Bakanlığının da uygun görmesiyle tekrar dönüştürülerek Abdülhamid Han Fen Lisesi olmuştur.

İlimiz merkezine ikinci bir fen lisesinin kazandırılmasıyla birlikte, il dışına gidecek başarılı öğrencilerimizi il merkezinde okuma imkânı bulacaklar ve diğer illerden gelecek başarılı öğrenciler Aksaray’ın eğitimine büyük bir ivme kazandıracaktır.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Abdülhamid Han Fen Lisesi’nin açılmasına vesile olan Valimiz Sayın Şeref ATAKLI’ya, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür eder, eğitim camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

AKSARAY MEM

Etiketler: » »
Share
1494 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ