logo

24 Nisan 2015 Cuma Günü Okullar Tatil Mi?

23 Nisan’da okullar tatil mi? Peki 24 Nisan’da okullar tatil olacak mı? Öğrenciler bu günlerde en çok bu sorunun yanıtını merak ediyorlar. Peki tatil ile ilgili son açıklamalar neler? 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramının tatil durumu ile ilgili bilgileri detaylardan görebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı okulların tatil olup olmayacağı hakkında açıklamalarda bulundu. İşte 23 Nisan’da okullar tatil mi? ve 24 Nisan’da okullar tatil mi sorusunun cevapları.

İŞTE 23 NİSAN VE 24 NİSAN TARİHLERİNDE TATİL VAR MI SORUSUNUN YANITI
NABİ AVCI KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ
Avcı, bir gazetecinin ” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ertesi günü tatil olacak mı?” sorusunu,
“Yönetmelik değişikliğinden sonra 23 Nisan tatil, 24 Nisan tatil değil. Öğrenciler, illa ‘tatil’ diyorsa Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavları vesilesiyle arkasından cumartesi ve pazar geldiği için zaten 5 gün var.
Pek çok ilimizde kar engeli ve hava muhalefeti yüzünden zaman zaman okullarımızı tatil etmek zorunda kaldık. Onu da telafi etmemiz lazım” diye yanıtladı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI RESMİ TATİL DOLAYISIYLA MEMURLARA TATİL OLACAK

26 Temmuz 2014’te Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde resmi tatil günlerinin Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile belirlendiği hatırlatıldı. Yönetmelikte,”Okulların hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatili dışındaki resmi tatil günleri 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile 2012/3073 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan ‘Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’ hükümlerine göre belirlenir ve yıllık çalışma takviminde belirtilir “denildi.

Etiketler:
Share
1025 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ