logo

Tablette yeni dönem

FATİH Projesi kapsamında ikinci yarıyılda dağıtılacak olan 49 bin yeni tablette, öğrencilere özel kalemli, öğretmenlere ise klavyeli model hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığı’na 18 milyon 654 bin TL’ye mal olan tabletlerin daha uzun ömürlü olması için öğrencilere, koruyucu ve fonksiyonel kılıflar da verilecek.

TABLETTE YENİ DÖNEM

Genişletilmiş pilot uygulama için 49 bin tablet bilgisayarın ve donanım alımı sözleşmesi Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Koç ile Vestel Genel Müdür Yardımcısı Zafer Küçükateş tarafından imzalandı. Yeni tabletlerde diğerlerinden farklı olarak, öğrencilerde özel kalemli öğretmenlerde ise klavyeli model özellikleri bulunacak. 49 bin tablet ihalesine 13 firma katılmış, 6 firma teşekkür mektubu vermişti.

En uygun fiyatı Vestel verdi ve akıllı tahta ihalesinden sonra 49 bin tablet ihalesini de Vestel aldı. 17 ilde 154 okulun 9. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine yeni tabletleri 2. dönem dağıtılacak.

Artık daha dayanıklı

MEB’in tabletlerin daha dayanıklı olması için talebini belirtmesi üzerine, 36 bin öğrenciye ve 13 bin öğretmene hem fonksiyonel hem de koruyucu kılıflar da verilecek. 49 bin yeni tabletin bakanlığa maliyeti 18 milyon 654 bin TL’yi bulacak.

Etiketler: »
Share
2306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ