logo

29 Mayıs 2013

Avrupa Halter Şampiyonası sona erdi

Dünya ve Avrupa Masterler Halter Federasyonu’nun Türkiye Master Halterciler Temsilcisi olarak görevlendirdiği Gürsel Dedeoğlu, bir hafta süren şampiyonada Türk takımının büyük bir başarı sergilediğini belirterek, sporculardan birinin sakatlığı nedeniyle birinciliği kaçırdıklarını ifade etti.

Dedeoğlu, “İlk defa Masterler Avrupa Halter Şampiyonası’nı gururla ve onurlu tamamlamış olduk. Takım halinde Almanya birinci, Rusya ikinci, Türkiye ise üçüncü oldu. Bu, kısa sürede hazırlanan bir takım için küçümsenmeyecek bir başarı. Bir arkadaşımız sakatlandığı için birinciliği kaçırdık.Takım halinde 34 ülke arasında üçüncülüğün yanı sıra4 altın madalya, 5 gümüş, iki bronzmadalyamız var. Yeni bir takım oluşturmamıza rağmen arkadaşlarımızın hepsi layıkıyla görevlerini yerine getirdiler” diye konuştu.

– “Şampiyona salonunda Atatürk resmi ve bayrak yoktu”

Daha önce dünya şampiyonluğu kürsüsüne çıktığı halde kendi ülkesinde yarışamadığını söyleyen Dedeoğlu, Kuşadası Belediyesi yetkililerinin verdiği hiçbir sözü tutmadığını, gelen haltercilere ve federasyon temsilcilerine rezil olduklarını öne sürdü.

 Dedeoğlu şunları kaydetti:

 “Şampiyonada üzüldüğümüz nokta, Kuşadası’ndan beklediğimiz ilgiyi göremedik. Hem yönetim hem halk gerekli ilgiyi göstermedi. Gelen haltercilerle ailelerinin mutlu ayrıldığını söyleyemem. 2010 yılından bu yana temaslar sürüyor. Her şeyin çok güzel olacağına ilişkin Belediyeden olur alındı. Hiçbir şey yapılmadı. Her şey son ana bırakılmış. Bu beni gerdi.O kadar stres ve o kadar sorunun içinde buldum ki kendimi, kendi ülkemde yarışamadım. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Vali ve Kaymakamımızın bile son anda haberleri oldu. Hiçbir şey düzgün gitmedi. 18 Mayıs’ta salona bayrak ve Atatürk resmi asıldı. 19 Mayıs’ta bunlar alındı. Ancak ısrarlarımıza rağmen geri getirilmedi. Türkiye’de yapılan şampiyona salonunda Atatürk resmi ve bayrak yoktu. Bunu bir AK Parti’li belediye yapsa Türkiye’yi ayağa kaldırırlardı.”

AA

Kaynak: haber7.com
Share
808 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ