logo

29 Mayıs 2013

Adaletin bu mu UEFA

UEFA’nın F.Bahçe’ye karşı uyguladığı çifte standart bir kez daha belgelendi.   2007-2008 sezonunda “Universitatea Cluj”, “CFR Cluj”u yense Steaua Bükreş şampiyon olacaktı. Steaua Başkanı Gigi Becali, rüşvet verip maçı manipüle etmeye çalıştı. Ancak CFR Cluj karşılaşmayı 1-0 kazanıp, şampiyon oldu. Mahkeme pazartesi günü yaptığı duruşmada Universitatea Cluj’a teşvik primi göndermek suçundan Becali’nin 4 yıl hapsini istedi.

F.BAHÇE RUMENLER’E EMSAL OLDU

BECALİ hakkındaki karar 4 Haziran’daki duruşmada açıklanacak. Rumen basını şimdi şu soruya cevap arıyor: “Mahkeme Becali’yi suçlu bulursa UEFA, F.Bahçe gibi Steaua Bükreş’i de ihraç eder mi?” Rumen gazeteciler, UEFA basın bürosu sözcüsü Thomas Giordano’ya bu soruyu yöneltti. Aldıkları cevap çok düşündürücü.

UEFA ADLİ YARGIYLA İLGİLENMEZ Kİ

F.BAHÇE, bırakın sportif ve adli yargıyı henüz iddianame bile hazırlanmadan, dosya daha soruşturma aşamasındayken Şampiyonlar Ligi’nden ihraç edildi. Ancak UEFA, Steaua’ya karşı F.Bahçe’ye olduğu kadar merhametsiz değil. Sözcü Giordano, “F.Bahçe’nin dosyasında binlerce belge var, inceliyoruz. Sivil mahkemenin kararı sonrası Romanya’nın sportif kurullarının dosyayı açıp açmayacağını bekleyeceğiz. Sportif yargı sonucunda Steaua Bükreş’in Şampiyonlar Ligi’ne katılıp katılmayacağına karar vereceğiz.”

(akşam)

Kaynak: haber7.com
Share
725 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ